Seçİlmİş Anaokuluna Hoşgeldİnİz

Kuruluş Amacı
Gelecek, yaşamdan ne istediğimize bağlıdır. En değerli varlığımız çocuklarımız, geleceğimizin emanetçileri ile yeni yaşantılar oluşturmaktır amacımız ve bu yaşantının içinde tüm evrene değer vermektir önceliğimiz. Çocuklarımızın bebekliğinden itibaren mutlu olması ve yetişkinliğe bu şekilde adım atması için biz buradayız. Bizler için mutluluğun tanımı, sevgi, saygı, değer vermek, empati kurmak, adil olmak ve olabildiğince an’da yaşamaktan ibarettir.
MUTLULUK SEVGİYİ, SEVGİ GÜVENİ, GÜVEN BAŞARIYI, BAŞARI GELECEĞİMİZİ GETİRİR.

Profesyonel Eğitim

Özgün Seçilmiş Eğitim Sistemimizle hedefimiz, çocuğun var olan potansiyelini açığa çıkarmasını desteklemek ve duyarlı, bağımsız bireyler yetiştirmektir...

Tam Donanımlı

Okulumuz şehrin içinde, gürültüden uzak bir lokasyonda bulunmaktadır. Okulumuzun bahçesi 600 m2 olup, zemini doğal çim, etrafı ise çeşitli meyve ağaçlarıyla çevrilidir...

Doğa Dostu

Doğada büyüyen bir çocuk, gözlem yapmayı, araştırmayı sever. Bahçemizde oynamak, ağaçlara tırmanmak, ağaçlardan elleriyle meyve toplamak...

Oyunla Öğreniyorum

En önemli öğrenme aracı olan oyunu, çocukların kendilerini keşfetmesi, öğrenmesi ve iletişim becerilerini geliştirmesi doğrultusunda kullanıyoruz...

Icon Image

Gruplarımız

Her Yaş Gurubu
Her yaş grubuna özel hazırlanan eğitimlerimiz ve etkinliklerimiz ile çocuklarımızın gelişimlerine destek oluyoruz.

0-2 Yaş Bebek Grubu

0 - 2 yaş grubuna özel eğitimlerimiz ve etkinliklerimiz ile ...
Devamını Gör

2-5 Yaş Anaokulu Grubu

2 - 5 yaş grubuna özel eğitimlerimiz ve etkinliklerimiz ile ...
Devamını Gör

5-6 Yaş Anasınıfı Grubu

5 - 6 yaş grubuna özel eğitimlerimiz ve etkinliklerimiz ile ...
Devamını Gör

Ön Kayıt, Çocuğunuzu Okulumuza, Nasıl Kaydettİrebİlİrsİnİz?

onsuz bir yola, sevgiyle, umutla ve güvenle devam eden mutlu çocuklar…
Bizim İle İletişime Geçin
Image
Icon Image

Haberler & Duyurular

GüncelIcon Image

Öğretmenlerİmİz

Harika Ekibimiz
Biz, çocukları gerçekten seven ve eğitimin her anından mutlu olan öğretmenleriz…
Minik Kalplerini, İçtenliklerini, Meraklı Ve Gülen Yüzlerini Hissetmek Ve Yeniden “Çocuk Olmak” İçin Buradayız.”

SEMA SEÇİLMİŞ

Kurucu & Müdür
Alanında Uzman Öğretmen Kadromuzu Görün

Icon Image

Foto Galerİmİz

Portföyümüz
Minik Kalplerini, İçtenliklerini, Meraklı Ve Gülen Yüzlerini Hissetmek Ve Yeniden “Çocuk Olmak” İçin Buradayız.”

Icon Image

Vİdeo Galerİmİz

Portföyümüz
Çocuklarımızı Eğitim Ve Sanatın Birleştiği Bir Geleceğe Davet Ediyoruz.

Açılış


BELMA TUĞRUL - Seçilmiş Anaokulu Konuşması


 Icon Image

Velİ Yorumları

Sizden Gelen


Icon Image

Sıkça Sorulan Sorular

Collapse/Expand
Sağlık ?
Okul öncesi dönemde çocuklar, vücut ve beyin gelişimi açısından hızlı büyüme gösterirler. Çocuklarımızı mikroplardan ne kadar korumaya çalışsak da, bağışıklık sistemleri henüz gelişmediğinden bünyeleri mikroplara açıktır, bu yüzden de bazen hastalanabilirler.

Bağışıklık sistemleri güçlü olsun diye evden dışarı çıkmalarına izin vermemek, çocukların sağlıklı büyümelerini sağlamaz. Aksine bağışıklık sistemleri mikroba alışık olmadığından, kalabalık bir ortama girdiklerinde çabuk hastalanmalarına neden olur.

Yapılan araştırmalara göre, okul öncesi dönemde yuvaya giden bazı çocuklar o dönemde sık hastalansalar da, sonrasında bağışıklık sistemleri geçirdikleri enfeksiyonlarla güçlenip mikroplara karşı dayanıklılık kazandığından daha az hastalanmaktadırlar. İlkokul dönemine geldiklerinde ise, yuvaya gitmeyen çocuklara göre okul hayatında hastalık nedeniyle daha az devamsızlık yaparlar.

Sonuç olarak, çocuklarınızı steril ortamda büyütmeyin. Erken yaşta topluma girmelerine izin verin. Unutmayın ki erken yaşlarda geçirecekleri “tabi enfeksiyon hastalıklar” sayesinde ileride daha ciddi ve kronik hastalıklara yakalanma riski azalacaktır.
Collapse/Expand
Beslenme ?
Mutfağımızda öncelikle hijyene önem vermekteyiz. HİJYEN belgeli personelimiz ayrıca okul idaresi tarafından denetlenmektedir.

Mutfağımızın temelini kültür mirasımız olan tarhana, pekmez, tahin, tereyağı, zeytinyağı ve mayalama ile çoğalttığımız yoğurtlarımız oluşturmaktadır.

Malzemelerimiz devlet denetiminin fazla olduğuna inandığımız, sirkülâsyonun hızlı olduğu marketlerden temin edilmektedir. Süt, peynir çeşitleri ve tereyağı Atatürk Orman Çiftliği markalıdır.

Bakliyat dışında tüm malzemelerimiz haftalık alınıp, STOKTAN UZAK, taze tüketim önemli ilkelerimiz arasındadır. Tercihimiz daima MEVSİM sebze ve meyvesidir. Yaz mevsiminde yapılan domates konserveleri ve turşu dışında mevsim dışı olan meyve ve sebze kullanılmaz.

Menümüz çocuklarımızın gelişimsel ihtiyaçlarını sağlayacak ölçü ve çeşitliliktedir. Sabah kahvaltılarında günlük süt ve süt ürünlerinin tüketimini önemseriz. Öğle yemeklerinde mutlaka yoğurt menümüzde bulunmaktadır. Sınırlı alana yazdığımız aylık menümüz, çocuklarımızın o günkü talepleri ile daha da fazla çeşitlenmektedir. Sebze, meyve, kurubaklagil, et ve makarna gibi besin çeşitlerini (çocuklarımızın tercihlerini de göz önünde bulundurarak)besin değerlerine göre dengeleriz.

Çocuklarımızı anne titizliği ve şefkatiyle ihtiyaç duydukları tüm gıdalarla ve her şeyden önemlisi besin değeri en yüksek olan SEVGİ ile beslemekteyiz.
Collapse/Expand
Çocuklarımız okula başlarken ?
Oryantasyon Çalışmaları:

Çocukların evden ve ailelerinden ilk ayrılık deneyimlerini en sağlıklı şekilde yaşamaları için oryantasyon çalışmaları yapılmaktadır. Bu süreçte çocuğun okul ortamına ve öğretmenine yavaş yavaş alışması, güven duyması ve ihtiyaçlarını annesi dışında bir başka yetişkinin de karşılayabileceğini deneyimlemesi için gerekli çalışmalar yapılmaktadır. Bu çalışmalar sırasındaki gözlemler aileler ile paylaşılmakta ve çocuğun ev yaşantısı, doğum bilgileri ayrıntılı bir şekilde aileler tarafından edinilmektedir. Bu süreçte problem yaşayan öğrencilere ve velilere gerekli destek ve yönlendirmeler yapılmaktadır.

Gözlem ve Raporlama:

Tüm çocuklarımız psikoloğumuz tarafından sınıf ortamında gözlemlenir. Oyun ortamında arkadaş ilişkileri, aldığı roller, benimsediği davranış kalıpları, kurallara uyma düzeyi, sosyal becerileri, iletişim düzeyleri, dikkat süresi, sorumluluk alma, paylaşımcılık gibi birçok özelliği hakkında bilgi edinilir. Bu bilgiler ışığında gerekli durumlarda çocuklarla bireysel çalışmalar yapılmaktadır.